Kto może pływać na desce?

Kto może uprawiać windsurfing? W jakim wieku można to robić?

Odpowiedź jest krótka i prosta. Na desce może pływać praktycznie każdy. Prawie każdy sport uprawiany amatorsko nie wymaga wygórowanych predyspozycji fizycznych. Nasi najmłodsi uczniowie pływający na desce zaczynają swoją przygodę na wodzie już w wieku pięciu lat. Wypracowany przez wiele lat pracy system szkolenia dla dzieci, jeden na jeden sprawia że instruktor jest na ogół od najmłodszych uczniów niemal na wyciągnięcie ręki. Taki system szkolenia sprawia że uczeń jest bezpieczny od momentu pierwszego wejścia na deskę do chwili kiedy z uśmiechem kończy lekcje. Najstarsi uczniowie aktywnie pływający naszych lekcjach mają w granicach siedemdziesięciu lat.

Wykluczenia przez ograniczenia zdrowotne? Niekoniecznie!

Przez ponad dwadzieścia lat praktyki, nasza szkoła windsurfingu gościła na swoich lekcjach różnych uczniów. W pamięci jednak zapadają Ci którzy pomimo trudności zdrowotnych decydują się na zmierzenie się z wiatrem i wodą. Każda taka lekcja jest dla nas wyzwaniem i dokładamy największej staranności aby nasi uczniowie wrócili do nas na w kolejnym sezonie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jedenastoletni uczeń zupełnie niesłyszący, nie czytający z ruchu ust i nie migający. Czterdziestoletni uczeń z endoprotezą biodra, i niewielkim niedowładem jednej strony ciała. Cała grupa dzieci z cukrzycą typu 2. Oraz niewidoma nauczycielka która wyszła na wodę „raz na próbę” po czym do końca swojego pobytu w Krynicy Morskiej każdego dnia przychodziła na lekcje.

Bezpieczeństwo.

Wszystkie zajęcia na początku szkolenia odbywają się na wodzie płytkiej. Tak aby po upadku z deski do wody uczeń miał kontakt z dnem. Uczniowie bardziej zaawansowani którzy odpływają dalej w sytuacjach dla niech nie komfortowych zawsze mogą liczyć na pomoc przeszkolonego pracownika na łodzi motorowej. Zajęcia najmłodszych zawsze odbywają na wodzie płytkiej, nie przekraczającej 1,2 m.

Windsurfing a pandemia.

Po zapisaniu się na lekcje i otrzymaniu od instruktora sprzętu który na lekcje zapewnia szkoła windsurfingu uczeń praktycznie nie ma kontaktu fizycznego z innymi uczestnikami szkolenia. Mijając się na wodzie na kilka lub kilkanaście metrów nie przepycha się z innymi użytkownikami akwenu jak podczas grupowych meczów, sportów kontaktowych rozgrywanych pod dachem. Pianki i kapoki są ozonowane każdego dnia w specjalnie przygotowanej komorze znajdującej się na terenie bazy. W dobie pandemii zalecamy również klientom zakup własnych pianek windsurfingowych. W popularnym markecie sportowym jest to koszt w przypadku pianki dziecięcej od 60zł. W przypadku pianki dla dorosłych od 80 zł w górę.

test do zdjęć