Kursy windsurfingu

Dla wczasowiczów i nie tylko, którzy mają więcej czasu i dobrze czują się w grupie przygotowaliśmy jak co roku szkolenia tygodniowe. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt dużej ilości godzin, przez co cena tych godzin jest znacznie niższa niż przy szkoleniu indywidualnym. 

Wszystkie grupowe   kursy windsurfingu zaczynają się w poniedziałek a kończą w niedzielę. Blok szkoleniowy trwa dwie godziny dziennie. Jeśli z powodu warunki pogodowe uniemożliwiają prowadzenie zajęć, te przenoszone są na inną godzinę tego samego dnia, bądź na kolejny dzień.  Na pierwsze zajęcia należy przyjść na kwadrans przed rozpoczęciem zajęć. Na wszystkie kolejne około pięciu minut wcześniej.  W cenie kursu zawiera się krótka pianka, kamizelka, trapez. Całość szkolenia zabezpiecza pracownik szkółki na łodzi motorowodnej. We własnym zakresie warto zadbać o krem z mocnym filtrem przeciw słonecznym, oraz zaopatrzyć się w buty do windsurfingu lub do chodzenia w wodzie.

Rezerwacji kursu tygodniowego można dokonać poprzez wpłatę 200zł zaliczki na konto szkoły windsurfingu tytułem „za szkolenie”, podaniem terminu kursu  oraz wysłanie e-maila na adres info@e-windsurfing.pl celem potwierdzenia rezerwacji miejsca w grupie. Resztę można uregulować na miejscu nie później niż przed rozpoczęciem drugich zajęć.

Podczas trwania kursu windsurfingu uczniowie mają możliwość przerobienia materiału:

– Klasyfikacja desek i żagli windsurfingowych (budowa, przeznaczenie)

– Sposoby bezpiecznego noszenia i wodowania sprzętu.

– Trymowanie zestawów w zależności od możliwości pływającego i warunków pogodowych.

– Zasady zachowania na wodzie (sytuacje awaryjne, holowanie, wzywanie pomocy).

– Manewry na desce wypornościowej w tym między innymi: ostrzenie, odpadanie, zwroty z wiatrem i pod wiatr, start z plaży, pływanie w trapezie, halsowanie.

W zależności od warunków pogodowych i możliwości uczniów podczas lekcji przerabiamy również podstawy pływania ślizgowego :

Ostrzenie, odpadanie, pływanie w trapezie, o ile to możliwe pływanie z nogami w foodstrapach, podejście do rufy w ślizgu, rufa w ślizgu, start z głębokiej wody.

W trakcie kursu na bieżąco omawiamy niezbędną do pływania na desce teorię: róża wiatrów, teoria żeglowania, teoria związana z taklowaniem i trymowaniem sprzętu. Wszystkie ćwiczenia na wodzie dostosowywane są do możliwości fizycznych osoby uczącej się. W przypadku zainteresowania nauką jednego konkretnego manewru polecamy indywidualne lekcje windsurfingu.

Grupowe kursy windsurfingu – terminy

21 czerwca – 27 czerwca850 zł
28 czerwca – 4 lipca850 zł
5 lipca – 11 lipca850 zł
12 lipca- 18 lipca850 zł
19 lipca-25 lipca850 zł
26 lipca – 1 sierpnia850 zł
2 sierpnia – 8 sierpnia850 zł
9 sierpnia – 16 sierpnia 850 zł
16 sierpnia – 22 sierpnia 850 zł
23 sierpnia – 29 sierpnia 850 zł
30 sierpnia - 5 września  kurs dla minimum 5 uczestników. Dzwoń po informacje. tel 503 76 86 27

Regulamin kursów grupowych (tygodniowych)

1. Każdy kurs grupowy zaczyna się w poniedziałek, a kończy w niedzielę. Zajęcia odbywają się w godzinach 10-12.

2. Uczeń ma obowiązek stawiać się każdorazowo na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku spóźnienia obsługa szkółki ma prawo nie wydać sprzętu windsurfingowego.

3. W ramach kursu grupowego organizator zapewnia wszystkie niezbędne akcesoria: deskę, żagiel, krótką piankę, instruktora

4. W przypadku braku możliwości przeprowadzenia zajęć ze względu na warunki pogodowe zajęcia są przenoszone na popołudnie: to jest godzina 16 do 18.

5. Płatność za kurs grupowy należy uregulować w pierwszym dniu pływania, lub najpóźniej drugiego dnia szkolenia , przed wyjście na wodę. Osoby które nie uregulują pełnej kwoty nie zostają dopuszczone do zajęć.

6. Nie ma możliwości zamiany zajęć grupowych na zajęcia indywidualne, Nie ma możliwości korzystania w ramach kursu grupowego ze sprzętu w innych godzinach.

7. W przypadku niestawienia się na zajęcia grupowe niewykorzystane godziny przepadają, organizator nie zwraca części wpłaconej kwoty za niewykorzystane zajęcia.

8. kursy grupowe sprzedawane są tylko i wyłącznie w całości (7 dni). Nie ma możliwości kupna poszczególnych dni szkolenia w cenie jednostkowej przeliczając na dni.

9. Decydując się na kurs grupowy uczeń akceptuje regulamin w całości. Za uczniów niepełnoletnich decyzję podejmują opiekunowie prawni.