Kursy windsurfingu

Dla wczasowiczów i nie tylko, którzy mają więcej czasu i dobrze czują się w grupie przygotowaliśmy jak co roku szkolenia tygodniowe. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt dużej ilości godzin, przez co cena tych godzin jest znacznie niższa niż przy szkoleniu indywidualnym. 

Wszystkie grupowe   kursy windsurfingu zaczynają się w poniedziałek a kończą w niedzielę. Blok szkoleniowy trwa dwie godziny dziennie. Jeśli z powodu warunki pogodowe uniemożliwiają prowadzenie zajęć, te przenoszone są na inną godzinę tego samego dnia, bądź na kolejny dzień.  Na pierwsze zajęcia należy przyjść na kwadrans przed rozpoczęciem zajęć. Na wszystkie kolejne około pięciu minut wcześniej.  W cenie kursu zawiera się krótka pianka, kamizelka, trapez. Całość szkolenia zabezpiecza pracownik szkółki na łodzi motorowodnej. We własnym zakresie warto zadbać o krem z mocnym filtrem przeciw słonecznym, oraz zaopatrzyć się w buty do windsurfingu lub do chodzenia w wodzie.

Rezerwacji kursu tygodniowego można dokonać poprzez wpłatę 200zł zaliczki na konto szkoły windsurfingu tytułem „za szkolenie”, podaniem terminu kursu  oraz wysłanie e-maila na adres info@e-windsurfing.pl celem potwierdzenia rezerwacji miejsca w grupie. Resztę można uregulować na miejscu nie później niż przed rozpoczęciem drugich zajęć.

Podczas trwania kursu windsurfingu uczniowie mają możliwość przerobienia materiału:

– Klasyfikacja desek i żagli windsurfingowych (budowa, przeznaczenie)

– Sposoby bezpiecznego noszenia i wodowania sprzętu.

– Trymowanie zestawów w zależności od możliwości pływającego i warunków pogodowych.

– Zasady zachowania na wodzie (sytuacje awaryjne, holowanie, wzywanie pomocy).

– Manewry na desce wypornościowej w tym między innymi: ostrzenie, odpadanie, zwroty z wiatrem i pod wiatr, start z plaży, pływanie w trapezie, halsowanie.

W zależności od warunków pogodowych i możliwości uczniów podczas lekcji przerabiamy również podstawy pływania ślizgowego :

Ostrzenie, odpadanie, pływanie w trapezie, o ile to możliwe pływanie z nogami w foodstrapach, podejście do rufy w ślizgu, rufa w ślizgu, start z głębokiej wody.

W trakcie kursu na bieżąco omawiamy niezbędną do pływania na desce teorię: róża wiatrów, teoria żeglowania, teoria związana z taklowaniem i trymowaniem sprzętu. Wszystkie ćwiczenia na wodzie dostosowywane są do możliwości fizycznych osoby uczącej się. W przypadku zainteresowania nauką jednego konkretnego manewru polecamy indywidualne lekcje windsurfingu.

termincena
29 czerwca – 5 lipca800 zł
6 lipca – 12 lipca800 zł
13 lipca- 19 lipca800 zł
20 lipca-26 lipca800 zł
27 lipca – 2 sierpnia800 zł
3 sierpnia – 9 sierpnia800 zł
10 sierpnia – 16 sierpnia 800 zł
17 sierpnia – 23 sierpnia 800 zł
24 sierpnia – 30 sierpnia 800 zł