Najczęściej zadawane pytania

Czy z jednego pakietu może korzystać więcej niż jedna osoba?

Z jednego dowolnego pakietu jakie w swojej ofercie ma szkoła windsurfingu może korzystać dwie lub więcej osób. Możliwe jest również korzystanie z kilku desek windsurfingowych w jednym czasie w ramach jednego pakietu wypożyczalni sprzętu windsurfingowego. Przy czym różni uczestnicy pływania mają prawo do korzystania z różnego sprzętu, tak żeby był on jak najlepiej dobrany pod względem możliwości fizycznych. Zawsze taka sytuacja powinna być wcześniej ustalona z pracownikiem szkoły windsurfingu Wind Sport.

Gdzie szukać kwatery?

Aby ułatwić naszym klientom znalezienie atrakcyjnych noclegów, na naszej stronie w zakładce „zakwaterowanie” publikujemy bazę pensjonatów, pokoi do wynajęcia, oraz apartamentów. W zależności od potrzeb każdy uczestnik szkolenia korzystający z naszej bazy może znaleźć dla siebie coś interesującego. Wszystkie publikowane na stronie adresy zostały już przez naszych klientów „sprawdzone” tak więc wydaje nam się że polecane przez nas noclegi spełniają niezbędne kryteria. Szkoła windsurfingu nie pośredniczy w rezerwacji miejsc i nie czerpie z tego tytułu żadnych korzyści. Mamy nadzieje że podzielicie się w przyszłości swoimi spostrzeżeniami odnośnie kwater które wynajmiecie.

Aby ułatwić państwu zakwaterowanie w Krynicy Morskiej nasza baza noclegów będzie stale powiększana.

Co się dzieje gdy pogoda nie pozwala na przeprowadzeni zajęć?

W dni bezwietrzne w których windsurfing nie może odbyć się ze względu na brak wiatru, jego zbyt dużą siłę, lub np: burzę z piorunami. proponujemy Państwu różne rozwiązania w zależności od wykupionej opcji:

Kursy windsurfingu grupowe tygodniowe: szkolenia windsurfingowe– Zajęcia na ogół odbywają się od godziny 10 do godziny 12. W przypadku braku możliwości przeprowadzenia ich w tych godzina  mogą zostać przeniesione na godziny popołudniowe. Najczęściej jest to 16-18 lub na inny dzień, . Dodatkową możliwością dni bezwietrznych jest opcja skorzystania z wędkarskiej łodzi wiosłowej. W przypadku nie odbycia się wszystkich zajęć windsurfingowych na wodzie , z powodów niezależnych od szkółki np: pogodowych, organizator nie zwraca części lub całości poniesionych kosztów.

Kursy windsurfingu indywidualne: Jeśli z powodów pogodowych lekcje windsurfingu nie odbyły się w terminie zaplanowanym, takie lekcje windsurfingu zostają przeniesione na inny dogodny dla ucznia termin. Musi się on pokrywać z wolnym czasem instruktora prowadzącego lekcje. Kurs windsurfingu indywidualny ważny jest przez cały sezon. Ostatnim dniem wykorzystania kursu jest dzień kończący działanie szkółki w danym sezonie.

Czy dla większych grup przewidziane są rabaty?

Szkoła windsurfingu Widsport w Krynicy Morskiej przewiduje rabaty na kursy windsurfingu w kilku przypadkach: Pierwszy gdy rezerwacja szkolenia dokonana jest do końca kwietnia. Wiąże się to z potwierdzeniem rezerwacji. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki na konto firmowe Wind Sportu, wysokość zaliczki wynosi 20% wartości szkolenia. (uwaga w sezonie 2021 ze względu na brak pewności czy sezon ruszy nie pprzyjmujemy zaliczek do miesiąca czerwca).  Druga możliwość otrzymania rabatu to wykupienie co najmniej czterech miejsc na szkolenia windsurfingowe. W tym przypadku negocjacje prowadzimy indywidualnie z każdą zainteresowaną grupą. Wysokość rabatu zależna jest od okresu rezerwacji czasu jaka została do szkolenia.

Czy sprzęt windsurfingowy jest wliczony w cenę kursu?

Tygodniowe szkolenia windsurfingowe pozwalają korzystać zarówno ze sprzętu dla początkujących jak i zaawansowanych. W trakcie trwania szkolenia instruktor dobiera sprzęt do indywidualnych potrzeb i możliwości kursantów.

Indywidualne, dziesięciogodzinne kursy windsurfingu umożliwiają korzystanie ze sprzętu windsurfingowego dla początkujących oraz zaawansowanych.

Uczestnicy lekcji indywidualnych, mają możliwość korzystania ze sprzętu dla zaawansowanych pomimo iż w cenę wliczony jest tylko sprzęt dla początkujących.

Uczestnikom, którzy wykupią u nas dowolne szkolenia windsurfingowe udostępniamy cały sprzęt jaki posiada nasza szkółka windsurfingowa, nawet jeśli w cenie zawiera się tylko sprzęt dla początkujących.

Klienci korzystający z pakietów godzinnych wypożyczalni płacą za sprzęt cenę podstawową za deski i żagle windsurfingowe, natomiast moją możliwość korzystania ze sprzętu zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych.

Ile należy doliczyć za używanie pianki windsurfingowej podczas kursu?

Dla wszystkich uczestników naszych szkoleń (kursy tygodniowe, weekendowe kursy windsurfingowe, kursy indywidualne, lekcje indywidualne) nie posiadających pianek udostępniamy takie pianki na okres szkolenia nieodpłatnie.
Pianki są wliczone w cenę, jedna pianka na jednego uczestnika. W sezonie 2021 ze względu na zagrożenie zarażeniem Covid polecamy zakup własnej krótkiej pianki. Koszt zakupu w sieciowym popularnym markecie to dla dziecka 60 zł brutto a dla dorosłego 70 zł brutto.

Posiadanie własnej pianki nie stanowi podstawy do ubiegania się o rabat za szkolenie.

W jakich godzinach można korzystać z własnego sprzętu powierzonego do przechowalni?

Przechowalnia sprzętu jest czynna w godzinach 9 – 19. W tym czasie można korzystać ze sprzętu powierzonego nam do przechowalni. W innych godzinach (19 wieczorem – 9 rano) sprzęt windsurfingowy będzie dostępny tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu. Sprzęt można odebrać z przechowalni tylko i wyłącznie przy obecności pracownika szkoły windsurfingu Wind Sport. Aby sprzęt powierzony w przechowalni mogła odebrać inna osoba musi być ona wymieniona w formularzu podczas powierzenia sprzętu z imienia i nazwiska – w przeciwnym razie szkoła windsurfingu odmówi wydania przedmiotów zostawionych w przechowalni.

Kiedy mam się stawić na tygodniowy kurs windsurfingu?

Na kurs windsurfingu tygodniowy należy stawić się w niedzielę, (każdy kurs tygodniowy zaczyna się w poniedziałek) czyli w dniu przed rozpoczęciem kursu. Jeśli nie jest możliwe stawienie się w niedziele, proszę stawić się w poniedziałek przed rozpoczęciem zajęć ( pierwsze zajęcia rozpoczynają się o godzinie dziesiątej rano).W przypadku większego spóźnienia na kurs tygodniowy proszę o informacje telefoniczną lub mailową o takim fakcie. W przypadku jeśli ktoś nie zgłosi takiego zdarzenia a jednocześnie nie wpłaci zaliczki nie ma pewności że znajdzie się dla niego miejsce w odpowiedniej grupie.

Jak długo trzeba się uczyć, aby pływać samodzielnie?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Osoby bardzo sprawne fizycznie mogą pływać na desce samodzielnie już po kilku godzinach zajęć z instruktorem. Jednak pamiętać należy że każda osoba ma swoje indywidualne tempo uczenia się, oraz inne możliwości fizyczne.
Wpływ na szybkość nauki windsurfingu ma wiele czynników np:ogólna sprawność fizyczna, kondycja, rozwinięcie zmysłu równowagi czy warunki pogodowe. Dobrym czynnikiem przyspieszającym postępy są sporty uprawiane przez resztę roku na przykład: jazda na rowerze, pływanie, jazda na nartach.
Jednym z ważniejszych elementów jest dobrze dobrany sprzęt. Osoby uczące się samodzielnie, bez pomocy instruktora bardzo często źle dobierają sprzęt windsurfingowy do swoich możliwości fizycznych, oraz warunków wietrznych. Takie praktyki kończą się nawet zniechęceniem do windsurfingu.
Bardzo często wpływ na szybkość postępów, ma determinacja samego kursanta. Trudno również jednoznacznie zinterpretować słowo „swobodnie”.
Jednak średnio sprawna osoba, aby pływać samodzielnie we wszystkich kierunkach, w niezbyt trudnych warunkach, potrzebuje około dwóch dni, przy wietrze od 2 do 4B. Nie jest to jednak reguła działająca w każdym przypadku.