Kieszeń masztowa

Zaczynająca się na samym dole liku dolnego a kończąca przy topie żagla, biegnie pionowo wzdłuż. Najczęściej szyta z mocnego dakronu. Kieszeń jest narażona na uszkodzenia mechaniczne w postaci: przetarcia się kieszeni podczas wieszani na wieszakach pędnika z a nok bomu. w takiej sytuacji wiatr poruszający pędnikiem spowoduje poruszanie się pędnika i wycieranie dakronu.

Drugą co do ilości usterką jest wypchnięcie podczas taklowania masztu. Który często wpychany jest na siłę i przez to nie wytrzymuje materiał z którego uszyta jest kieszeń. Kolejna usterka to zrobienie dziury w kieszeni przez zbyt mocno napiętą listwę. Robi ona dziurę w kieszeni i wychodzi przy maszcie na zewnątrz. Przyczyną wypchania listwy może być również zbyt mało wybrany po maszcie żagli. Kieszenie w różnych żaglach ze względu na ich przeznaczenia mają różne szerokości. I tak żagiel race-owy który posiada rotatory ma znacznie szerszą kieszeń. Jest to wada w przypadku gdy żagiel trzeba wyjąć z wody i kieszeń ta napełni się wodą z akwenu jest wtedy ciężka. Żagle do free style mają wąskie kieszeni przez co są znacznie lżejsze. Kursy windsurfingu najczęściej prowadzi się na żaglach z wąską kieszenią masztową aby uczniowie mogli łatwo wyjmować pędniki z wody. To daje uczniom komfort i szybszy progres w zdobywaniu nowych umiejętności.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Więcej w tej kategorii: « Kamber