Kamber

Inna nazwa tego urządzenia to rotator. Jest to element zbudowany z tworzywa sztucznego. Kamber opiera się na maszcie wypychając listwę, do końca której jest zamocowany. Powoduje on że lik wolny żagla odsuwa się masztu i maksymalnie optymalizuje to pracę powierzchni żagla.

Siłę naciągu listwy, a zarazem siłę z którą kamber naciska na maszt reguluje się za pomocą specjalnej taśmy lub śruby regulacyjnej na rakiecie. Elementy toczne które są montowane są na łuku rotatora mają zapobiec zużywaniu się masztu podczas obracania się kamberu po maszcie. Elementami tocznymi najczęściej są rolki lub kulki. Szkółka windsurfingu w Krynicy Morskiej nie używa do szkolenia początkujących deskarzy żagli z rotatorami. Żagle te świetnie nadają się do pływania dla zaawansowanych deskarzy szczególnie do ścigania i do race -u.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Więcej w tej kategorii: « Kieszeń listwy