Głowica bomu

Głowica czyli klamra bomu. Seryjnie stosowana w bomach od lat dziewięćdziesiątych system zapięcia bomu na maszcie. Wcześniej bomy mocowane były za pomocą linki - wiązane przy pomocy specjalnego węzła który dziś jest mało znany w śród deskarzy.

Mechanizm który dzięki swojej budowie pozawala NA SZTYWNO zapiąć bom na maszcie.Przednia część bomu, przeciwna położeniem do noku. Regulacja klamry następuje poprzez naciągniecie linki, lub przez ustawienie ząbków na zapadce.

Specjalna taśma na ścisło opina masz powodując jego stałe unieruchomienie. Klamry bomów wycierają powierzchnię na masztu, przez co bardziej je zużywają. W celu ochrony masztu używa się specjalnej nakładki na maszt (manszety). Można go również owinąć mocną, zbrojoną taśmą klejącą. Ostatnio do masztów typu RDM są produkowane bomy i jeszcze mniejszej średnicy Klamry.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Więcej w tej kategorii: « Gastra