Czy pianka windsurfingowa o grubości 3 mm jest wystarczająco ciepła?

Grubość pianki należy dobrać do pory roku w jakiej chcesz ją używać. Jeśli chcesz pływać tylko w okresie letnim z pewnością wystarczy pianka windsurfingowa o grubości 3 mm. Te dzielą się jeszcze na: różne rodzaje materiałów z jakich zostały wykonane, mogą mieć rękawy na stałe lub dopinane co również wpływa na jej izolacje cieplną. Jeśli jednak zamierzasz wczesną wiosną pływać np. na Zatoce Puckiej (woda na przełomie miesiąca kwietnia i maja jest raczej chłodna) proponuje kupić piankę trochę grubszą. Dotyczy to również późnych miesięcy jesiennych, kiedy to często wiatr wieje dosyć dobrze a woda już jest chłodna.
Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch pianek windsurfingowych o różnych grubościach, z czego cieńsza (letnia) może mieć krótki rękaw, a także opcjonalnie krótkie nogawki. Drugą zaś polecam kupić zdecydowanie grubszą. Nawet do 5 mm, tak aby pływanie w listopadzie nie było straszne.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt