Free style

Styl pływania na desce z żaglem nie objęty w żadnych sztywnych ramach. Pływać freestyle - pływać swobodnie, na luzie. Częste zwroty, podczas pływania połączone z ewolucjami (obracaniem) żagla i deski w nietypowy jak dla tej dyscypliny sposób. Połączone ze skokami i manewrami które nie przydatne by były na przykład przy wyścigach.

Od Jakiegoś czasu w Polsce regularnie odbywają się zawody w tej dyscyplinie. Znani zawodnicy To Maciej Witkiewicz czy Kuba Kosmowski. Od 2003 roku przedrostek free używany był w windsurfingu nazbyt często przez firmy produkujące sprzęt.

Świetnie w 2004 roku zostało to opisane w prześmiewczym artykule o tytule "fee cokolwiek" ponieważ przedrostek free był używany do wszystkiego. Nawet jeśli nie koniecznie był to windsurfing. Przykłady spotykanych wtedy nazw to: "freeride", "freeslalom", "freerace" czy firma starboard wyprodukowała deskę windsurfingową o wdzięcznej nazwie "freesex".

Oprócz desek wychodziła z praktycznie każdej firmy seria żagli tego typu. Zjawisko było na tyle silne że zakorzeniło się w świadomości deskarzy i jest to jedna z bardziej popularnych nazw do tej pory. Niewątpliwą zaletą stylu jest fakt że można go pływać praktycznie w każdych warunkach. Zarówno ślizgowych przy silnym wietrze na małej desce jak i praktycznie przy prawie flaucie na większej desce i żaglu.

 


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Więcej w tej kategorii: « Fin