Fałszywy Hals

1 Fałszywy Hals - pojęcie które "powstało" podczas free style - owych zabaw windsurfingowych. Jest to ustawienie pędnika nokiem bomu w stronę dziobu deski. Deska jednak nadal płynie dziobem do przodu. Przy czym maszt automatycznie musi się znaleźć w przeciwnym położeniu jak podczas normalnego pływania. Pędnik staje się bardziej "nerwowy", trudniej utrzymać go w jednym położeniu. Taka pozycja wymaga odrobiny większej wprawy.

 2 Druga opcja to również manewr freestyle, kiedy deskarz przejdzie na zawietrzną stronę żagla bez obracania pędnika. Manewr łatwy do wykonania na sprzęcie szkoleniowym. Wykonywany również przez doświadczonych windsurfing - owców na sprzęcie typowo ślizgowym. W tym drugim zestawie często używany na zawodach przez zawodników.
Obydwa manewry używane zarówno w ślizgu jak i w pływaniu wypornościowym podnoszą wizualne walory windsurfingu, robiąc na oglądających pozytywne wrażenie.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Więcej w tej kategorii: « Free style Fał startowy »