C

Znana na rynku europejskim marka. Producent sprzętu windsurfing - owego. Deski windsurfingowe wyprodukowane są lekkie co jest niewątpliwą zaletą sprzętu. Wcześnie odpalają w ślizg i po szkwale, lub w dziurze ładnie i długo jadą siłą inercji. Testowałem dwa modele desek z tej firmy 140litrów. Wszystko jak w opisie powyżej, lekka szybka zwrotna deska. Jako wadę uznać należy delikatność laminatu. Mało zaawansowany windsurfingowiec zniszczył by deskę w jeden sezon, lub może nawet w kilka pływań.

Carbon - tkanina węglowa Bardzo lekka i sztywna za razem. Po przesączeniu żywicą Odporna na uszkodzenia uszkodzenia mechaniczne. Tkana w najprzeróżniejsze wzory i gramatury. W windsurfingu używana do produkcji desek, masztów, przedłużek bomów i stateczników. Zastosowanie jednej warstwy tkaniny jest wytrzymałościowo
równo znaczne z zastosowaniem od dwóch do czterech warstw tkaniny szklanej. W takim przypadku Utrzymana zostaje wytrzymałość przy znacznym (nawet kilku krotnym) zmniejszeniu wagi elementu.