Bom

Bom windsurfingowy.

Aluminiowe wygięte rurki połączone z jednej strony klamrą którą montuje się poprzez zapięcie do masztu, z drugiej nokiem do żagla. Ułożone po jednej z rur z każdej strony żagla. Aby ułatwić przewożenie, bomy windsurfingowe mają regulowaną długość. Dzięki temu możemy również je zastosować do kilku powierzchni żagli. Tą samą nazwę ma element żaglówki który często zamiast aluminium zbudowany jest z drewna.

Do tej części takielunku przymocowany jest na stałe dolna część brytu żagla o nazwie grot. Nowoczesne bomy zbudowane są z tkaniny węglowej. Taka tkanina węglowa znacznie zmniejsza wagę takiego bomu windsurfingowego ale zwiększa to jego wartość. Zakup bomu aluminiowego to cena około trzysta do pięciuset złotych. W przypadku zastosowania tkaniny węglowej cena takiego bomu przekracza tysiąc złotych.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Więcej w tej kategorii: « Boja Bloczek »