Powrót dakronu.

Jak podaje wiodący Polski portal windsurfingowy, firma Hot zaprojektowała kolejny żagiel race. Nie było by w tym fakcie nic nadzwyczajnego gdyby nie to że ten nowy żagiel uszyty jest z dakronu. Jakoś trudno mi się przekonać do race - owego żagla z dakronu. O ile kojarzę ten materiał, wydaje mi się że jest on za mało sztywny. Jeśli pojawi się możliwość przetestowania tego produktu w Polsce z całą pewnością wybiorę się na półwysep aby taki właśnie żagiel wypróbować. Podobno w sezonie 2013 dakronowe monstrum ma trafić do seryjnej produkcji, oczywiście o ile testy żagla wyjdą pomyślnie.

Gdyby dakronowe żagle o powierzchni powyżej pięciu metrów sprawdziły się na wodzie zapewne wiele szkółek windsurfingu zainwestowało by w takie żagielki. Jak do tej pory spotykałem się tylko wyłącznie żaglami z dakronu które miały przeznaczenie do szkoleń a więc używały ich głównie uczniowie biorący aktywny udział w szkoleniach windsurfingowych.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt