Aktualności

Akwen w Singapurze to miejsce gdzie swój debiut miała najnowsza regatowa klasa windsurfingowa jaką jest RS:One. Dla młodych windsurfingowców jest to przygotowanie do wejścia do klasy RSX. Czyli przygotowanie do igrzysk olimpijskich. W sieci jest już dostępny film inauguracyjnych regat

Jak podaje wiodący Polski portal windsurfingowy, firma Hot zaprojektowała kolejny żagiel race. Nie było by w tym fakcie nic nadzwyczajnego gdyby nie to że ten nowy żagiel uszyty jest z dakronu. Jakoś trudno mi się przekonać do race - owego żagla z dakronu. O ile kojarzę ten materiał, wydaje mi się że jest on za mało sztywny. Jeśli pojawi się możliwość przetestowania tego produktu w Polsce z całą pewnością wybiorę się na półwysep aby taki właśnie żagiel wypróbować. Podobno w sezonie 2013 dakronowe monstrum ma trafić do seryjnej produkcji, oczywiście o ile testy żagla wyjdą pomyślnie.

Jedna z najbardziej znanych firm windsurfingowych na świecie znów zadziwiła deskarzy. Starboard bo nim mowa wyprodukowała deskę dwu osobową. Drewniany pokład wspiera na dwóch pływakach. Urządzenie z boku kształtem przypomina po prostu katamaran.

W najbliższym sezonie nasza szkoła windsurfingu w Krynicy Morskiej wprowadza nową sezonową usługę. Na naszych stałych i nowych klientów czekać będą na plaży rowery wodne. Z uwagi na swoją budowę, rowery zaliczają się do najbardziej stabilnych jednostek pływających (dwie komory pływające, umieszczone po obu bokach sprawiają, że naprawdę trudno je przewrócić). Ze względu na bezpieczeństwo użytkowania, można je polecić nawet osobom, które nie tylko nie lubią kąpieli ale nawet nie potrafią pływać.

Podczas trwania kursu windsurfingu uczniowie mają możliwość przerobienia materiału:

- Klasyfikacja desek i żagli windsurfingowych (budowa, przeznaczenie)
- Sposoby bezpiecznego noszenia i wodowania sprzętu.

- Trymowanie zestawów w zależności od możliwości pływającego i warunków pogodowych.

- Zasady zachowania na wodzie (sytuacje awaryjne, holowanie, wzywanie pomocy)

Windsurfing nie różni się bardzo od innych sportów wyczynowych czy amatorskich pod kątem konserwacji sprzętu;
nawet najlepszy, najdroższy i markowy sprzęt windsurfingowy wymaga w miarę exkslatowania regularnych przeglądów i mniejszych, czy większych napraw.Aby utrzymać deski i żagle w dobrym stanie, korzystamy z doświadczenia żaglomistrza z wieloletnim doświadczeniem. Jest to znany w swojej branży Edward Małyska. Współpracuje on z naszą szkołą windsurfingu już od kilku sezonów i jesteśmy bardzo zadowoleni z owoców tej współpracy.

Witam. Mam na imię Tomasz. Razem z kolegami z Lubelskiego gimnazjum tworzymy zgraną paczkę. Od około dwóch lat interesujemy się windsurfingiem. Na Lubelszczyźnie nie ma dobrych warunków do uprawiania tej dyscypliny sportu, lecz pomimo trudności staramy się rozwijać nasze zainteresowanie windsurfingiem. Nasza grupa nie jest liczna, ale od jakiegoś czasu działa dosyć aktywnie. Działaniem naszej grupy, udało się zainteresować jedną z Lubelskich szkół windsurfingu której pracownicy udostępniają nam sprzęt windsurfingowy oraz pozwalają korzystać z pola namiotowego należącego do terenu który dzierżawi szkoła windsurfingu. Pole to położone jest w Krynicy Morskiej nad wodą Zalewu Wiślanego.

Z sezonu na sezon coraz bardziej przybywa adeptów nowego sportu jakim jest kitesurfing. Sport ten rozwija się na świecie w zastraszającym tempie. Ma być również na najbliższej letniej olimpiadzie jako nowość. Obecnie wszystkie media promują kitesurfing. Większość gwiazd i celebrytów ma parcie na latawce i wykupują sobie kursy kitesurfingu.

Trzeciego maja każdy kto zechce spróbować poprowadzić prawdziwe skrzydło do kitesurfingu może zrobić to pod okiem instruktora Kita Damiana Rączki. Zajęcia jak zawsze na początku odbywają się na ladzie, nie jest więc potrzebna pianka aby wziąć udział w darmowym szkoleniu. Większość board i kite surfingowców Damiana kojarzy z Greckiej Wyspy Rhodos. Jednak w sezonie letnim prowadzi on Kursy kitesurfingu na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Akwen w singapurze to miejsce gdzie swój debiut miała najnowasza regatowa klasa windsurfingowa jaką jest RS:One. Dla młodych windsurfingowców jest to przygotowanie do wejścia do klasy RSX. Czyli przygotowanie do igrzysk olimpijskich. W sieci jest już dostępny film inauguracyjnych regat. Dużym plusem jest fakt że nawet przy bardzo słabych warunkach wiatrowych zawody są naprawdę bardzo widowiskowe, i odbywają się nawet przy minimalnym wietrze.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Jak podaje wiodący Polski portal windsurfingowy, firma Hot zaprojektowała kolejny żagiel race. Nie było by w tym fakcie nic nadzwyczajnego gdyby nie to że ten nowy żagiel uszyty jest z dakronu. Jakoś trudno mi się przekonać do race - owego żagla z dakronu. O ile kojarzę ten materiał, wydaje mi się że jest on za mało sztywny. Jeśli pojawi się możliwość przetestowania tego produktu w Polsce z całą pewnością wybiorę się na półwysep aby taki właśnie żagiel wypróbować. Podobno w sezonie 2012 dakronowe monstrum ma trafić do seryjnej produkcji,

Bardzo długo sporty wodne uznawane były za dostępne tylko i wyłącznie przez ludzi o zasobnym portfelu. Jeśli przy wyjeździe na deskę podliczyło się kupno sprzętu do tego doszły koszty przejazdu, oraz pobytu nad spotem to suma tych trzech czynników cenowych naprawdę robiła się spora. Obecnie każdy sportowy sprzęt zrobił się bardziej dostępny przez ceny które poszły z decydowanie w dół, oraz większą ilość dobrych sklepów sportowych w naszym kraju - w porównaniu do okresu z przed chociażby dziesięciu lat. Zwiększona konkurencja dealerów, obniżanie cen desek i żagli windsurfingowych również przyczyniła się do większej popularności tego sportu.

Jedna z najbardziej znanych firm windsurfingowych na świecie znów zadziwiła deskarzy. Starboard bo nim mowa wyprodukowała deskę dwu osobową. Drewniany pokład wspiera na dwóch pływakach. Urządzenie z boku kształtem przypomina po prostu katamaran. Na pokład można zabrać na przykład: skrzynkę z piwem, wędkę czy dziewczynę. Niestety dziwaczne pływadło nie osiąga dużych prędkości. Widziałem je pływające przy dwóch stopniach w skali buforta.

Ostatnie dwa sezony na wodzie obfitowały w dużą ilość rekordów bicia szybkości na wodzie.

Jak podaje wiodący windsurfingowy portal w Polsce, padł nowy światowy rekord na desce. windsurfingowej. Akurat w tym przypadku nie chodziło o bicie rekordu prędkości, lecz o ilość przepłyniętych w ciągu jednego dnia kilometrów.

Trzydziestego listopada z ilością kilometrów zmierzył się Craig Hollins i ustanowił nowy rekord wynoszący pięć set trzydzieści trzy kilometry.
Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale windsurfing - sport który obecnie cieszy się obecnie coraz większą popularnością wymyślili w gruncie rzeczy Amerykanie, a ściślej mieszkańcy Kalifornii

 

– żeglarz Jim Drake oraz surfer Hoyle Schweitzer którzy pod koniec lat 60-tych XX wieku stworzyli pierwszą deskę windsurfingową, wykorzystując elementy komputerowego projektowania oraz własną wiedzę wcielili w życie pomysł połączenia deski surfingowej z żaglem uzyskując po wielu eksperymentalnych testach kształt odpowiadający mniej więcej dzisiejszemu projektowi. Warto też dodać, że ci sami konstruktorzy wymyślili również ogólne pojęcie „windsurfer” dając niejako początek nowej dyscyplinie sportu.

Niestety to już definitywny koniec sezonu 2010. Sprzęt szkółki windsurfingu został zabrany do Lublina. Nie musi to być jednak koniec sezonu dla naszych klientów.

Pamiętajcie że możecie nadal (aż do pierwszych lodów) szlifować swoje umiejętności na lokalnych akwenach. Nawet w tym okresie kiedy nasza firma (zwinęła żagle ) możecie liczyć na telefoniczne porady naszych instruktorów. W czerwcu przyszłego roku nasza szkółka windsurfingowa w Krynicy Morskiej znów ruszy. Na przyszły rok planujemy zakup żagli nash sail, to marka którą na pewno znacie i cenicie. Dla grup zorganizowanych jak zwykle będą promocję a swój prywatny sprzęt będziecie mogli przechować w przechowalni szkoły windsurfingu. O planach na najbliższy sezon na pewno będziemy was informować na bieżąco.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Z przykrością informujemy że najbliższy weekend to jest dwudziesty ósmy/dziewiąty sierpnia, będzie ostatnim weekendem działalności szkoły windsurfingu Wind Sport w Krynicy Morskiej. Nie jest to jednak definitywny koniec sezonu windsurfingowego. Jednocześnie przypominamy że do końca weekendu każdy wypożyczający ma prawo do promocji "pięćdziesiąt na pięćdziesiąt". Każdy kto posiada własny sprzęt będzie po powrocie do domu mógł pływać na pobliskich akwenach. My już dziś myślimy o zbliżającym się następnym sezonie przygotowując dla was wiele promocji, zarówno dla osób już pływających jak i wypożyczających.

Sezon wakacyjny 2010 powoli dobiega końca. Nie jest to jednak zupełny koniec sezonu windsurfingowego. Abyście mogli aktywnie spędzić ostatni tydzień sierpnia, dla wszystkich którzy nas odwiedzą w tym właśnie okresie przygotowaliśmy mega promocję: wypożyczalnia sprzętu obniża cenę o 50% na wszystkie deski i żagle.

Neil pryde rozszerzając swoją sportową działalność, wprowadza na rynek rowery. Ku zdziwieniu ogółu nie są to rowery wodne tylko prawdziwe szosówki. Na początek będą to dwa modele kolarzówki "alize" i "diablo". Są to w pełni profesjonalne maszyny dla wymagających klientów. Podobno rowery już można zamówić w internecie. Ceny rowerów zaczynają się 3900 dolarów amerykańskich. Neil pryde nie wyklucza produkcji modeli turystycznych i górskich


We wrześniu 2006 roku w naszej szkole windsurfingu w Krynicy Morskiej odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży. Wymianę młodzieży została sfinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Celem projektu było przybliżenie sportów wodnych młodzieży z Lubelskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego-skarpa, oraz grupie studentów z Węgierskiej miejscowości Szentenbre. Liderem grupy węgierskiej był Nagl Tamas, natomiast koordynatorem ze strony polskiej, trener sekcji pływackiej UKS skarpa - Krzysztof Sagan.

Tradycją stały się już cykliczne cotygodniowe imprezy, w chętnie odwiedzanym przez turystów klubie "Galax". To bez wątpienia najlepsza dyskotece w Krynicy Morskiej.