Antygrass

Statecznik pozwalający pływać bez utraty ślizgu na mocno zarośniętych przez trawę akwenach wodnych. Jego kształt zdecydowanie odbiega od większości stateczników. Antygrass jest bardzo mocno wygięty w kierunku rufy deski, dzięki czemu podczas ślizgu bez problemu zaczepiona podczas ślizgu trwa zsuwa się z krawędzi przedniej fina. Dodatkową zaletą tego typu statecznika jest możliwość pływania na płyciznach i podpływania praktycznie do samego brzegu. Finn jest wręcz niezbędny na Zatoce Puckiej podczas wiatrów wiejących ze wschodu, które nawiewają na wodę zatoki roślinność z Zatoki gdańskiej. Często używany na tym akwenie przez deskarzy wychodzących z kempingu "małe morze" gdzie woda przez dziesiątki metrów dosłownie sięga kostek.

Ze względu na kształt należy uważać aby nie nadziać się na jego koniec na przykład podczas startu z głębokiej wody. Należy również zwrócić szczególną uwagę ponieważ często końcówka fina ma kontakt z bomem niszcząc ostrą krawędzią owijkę bomu.

Produkowany w wersjach chyba do wszystkich skrzynek: power box, toutle box, us box, trim box. Na ogół wykorzystywany jest jako dodatkowy fin w zestawie.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Więcej w tej kategorii: « Aquata