Kursy windsurfingu - grupowe

Grupowe kursy windsurfingu w Wind Sport trwają zawsze siedem dni. Przy czym zaczynają się zawsze w poniedziałek a kończą w niedzielę. Ze względu na fakt, że cztery godziny zajęć "ciurkiem" dla większości naszych klientów jest zbyt dużym wysiłkiem fizycznym, zajęcia w ciągu dnia podzielone zostały na dwa bloki szkoleniowe po dwie godziny. Przy czym pierwsze dwie godziny zajęć odbywają się przed południem a pozostałe dwie godziny odbywają się po południu.

Podczas trwania kursu windsurfingu uczniowie mają możliwość przerobienia materiału:

- Klasyfikacja desek i żagli windsurfingowych (budowa, przeznaczenie)

- Sposoby bezpiecznego noszenia i wodowania sprzętu.

- Trymowanie zestawów w zależności od możliwości pływającego i warunków pogodowych.

- Zasady zachowania na wodzie (sytuacje awaryjne, holowanie, wzywanie pomocy).

- Manewry na desce wypornościowej w tym między innymi: ostrzenie, odpadanie, zwroty z wiatrem i pod wiatr, start z plaży, pływanie w trapezie, halsowanie.

W zależności od warunków pogodowych i możliwości uczniów podczas lekcji przerabiamy również podstawy pływania ślizgowego :

Ostrzenie, odpadanie, pływanie w trapezie, o ile to możliwe pływanie z nogami w foodstrapach, podejście do rufy w ślizgu, rufa w ślizgu, start z głębokiej wody.

W trakcie kursu na bieżąco omawiamy niezbędną do pływania tna desce teorię: róża wiatrów, teoria żeglowania, teoria związana z taklowaniem i trymowaniem sprzętu. Wszystkie ćwiczenia na wodzie dostosowywane są do możliwości fizycznych osoby uczącej się. W przypadku zainteresowania nauką jednego konkretnego manewru polecamy indywidualne lekcje windsurfingu.


Start // Oferta //Rezerwacje // Kursy grupowe // Zajęcia indywidualne // Pakiety jednogodzinne // Pakiety pięciogodzinne // Pakiety dziesięciogodzinne // Kursy windsurfingu // Zakwaterowanie // Faq // Regulaminy // Aktualności // Galeria // Dojazd // Praca // Kontakt

Więcej w tej kategorii: « Kursy windsurfingu indywidualne